Organizace CSS, verze 2014
Volné pokračování mého 6 let starého článku o udržovatelném stylopise na Zdrojáku. Ten jsem psal v roce kdy Obamu inaugurovali prezidentem a zemřel Michael Jackson. 2009. Toto letí!
7 poznámek o přístupnosti z WebExpo 2014
Radek Pavlíček s Romanem Kabelkou vedli v předvečer letošního WebExpa hodně zajímavý workshop Přístupnost pro kodéry. Za mě prima přiležitost k aktualizaci znalostí od odborníků na slovo vzatých.
Podzimní termíny školení a nové prostory k tomu
Výrazněji jsem zaktualizoval obsah „Dnešního webového frontendu” a celodenní školení přesunul do Konferenčního centra Greeenpoint. Ale ani kurzy Gruntu/Gulpu, responzivního webdesignu nebo Bootstrapu nejsou bez novinek. Pojďme si o nich prozradit více.
Co musí frontendista vidět na WebExpu 2014?
Několik uplynulých měsíců jsme s Robinem Pokorným a Honzou Sládkem usilovně pracovali na frontend programu letošního WebExpa. Teď vám chceme představit výsledky.
Více H1 ve stránce? Klidně, ale ne s HTML5 osnovou dokumentu
Více H1 ve stránce mít lze, ale nepočítejte, že to bude fungovat tak jako nastiňuje článek The Truth About Multiple H1 Tags in the HTML5 Era.
Tim Kadlec: Responzivní design profesionálně - recenze českého vydání
V originále s drobnými výhradami výborný text. V češtině výrazně zabugovaná knížka. I tak vám ale doporučím si ji koupit. Je to totiž první a zatím jediná česká publikace o responzivním webdesignu.
Proč adaptivní, ne responzivní. A proč to responzivní zůstane
Obor, o kterém v poslední době píšu, školím a přednáším se nejmenuje responzivní webdesign. Je to webdesign adaptivní.
Responzivní webdesign by neměl být vaší jedinou mobilní strategií
Uděláte responzivní web. Máte tím mobily vyřešené? Ne automaticky.
Pojďte o webovém frontendu přednášet na WebExpo 2014!
Myslíte si, že Gulp je lepší než Grunt? Změnil vám responzivní webdesign pracovní postupy? Máte názor na Web Components? Vybojovali jste u velké aplikace čas na dobrou frontend architekturu? Pojďte o tom přednášet na letošním WebExpu.
Pohádka o pěti procentech
„Prohlížeče, které mají méně než 5% podílu na trhu nepodporujeme.” Mohli jste kolegy z oboru slyšet říkat před pár lety. Nebo klidně minulý týden. Bylo by krásné kdyby rozhodování o podpoře nebo nepodpoře prohlížečů bylo takhle jednoduché. Ale je to blbost. A byla to blbost vždycky.